POŻAR TRAWY GASZOWICE UL.WIEJSKA
2018-04-25

W dniu 25.04.2018r. o godz.14:52 SK PSP Rybnik zadysponowało naszą jednostkę do pożaru trawy w miejscowości Gaszowice na ulicę Wiejską.Do pożaru wyjechaliśmy zastępem GBA 2/16 w sile 6 osób.Po dojeździe na miejsce zdarzenia potwierdzono pożar trawy na sporym obszarze.Ponadto mężczyzna próbujący gasić pożar uległ podtruciu.W celu jego przebadania kierujący działaniem poprosił stanowisko kierowania o zadysponowanie karetki pogotowia ratunkowego.Mężczyzna po przebadaniu pozostał na miejscu zdarzenia.Dowódca OSP Gaszowice poprosił dyżurnego PSP o wsparcie jescze jednego zastępu w działaniach gaśniczych.W akcji brały udział :OSP Gaszowice,OSP Szczerbice,samolot gaśniczy dromader.pogotowie ratunkowe.