OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ - ELIMINACJE POWIATOWE
2018-04-05

W dniu 05.04.2018 r. w Starostwie Powiatowym w Rybniku odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych musieli rozwiązać test zawierający zagadnienia z zakresu przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru oraz praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą, a także poznawanie tradycji oraz organizacji ochrony przeciwpożarowej. Jury w składzie:

- Leon Karwot – przewodniczący
- Andrzej Kolarczyk – sekretarz
- Leszek Rusiński - członek
- Czesław Porwoł - członek
- Wojciech Rduch – członek

po dokonaniu oceny prac pisemnych zakwalifikowała do finału niżej wymienione osoby według grup wiekowych:

I szkoły podstawowe

1. Paweł Gawlik

2. Marcin Zdrzałek

3. Przemysław Muszer

4. Szymon Kozik

II gimnazja

1. Tomasz Hanusek

2. Natalia Musiolik

3. Bartosz Weirauch

II ponadgimnazjalne

1.Adriana Milert

2. Natalia Woźnica

3. Paweł Łaska

4. Julia Porwoł

Zwycięzcom nagrody wręczyli Starosta Rybnicki Damian Mrowiec oraz Wicestarosta Marek Profaska składając serdecznie gratulacje, życząc równocześnie powodzenia na turnieju wojewódzkim.(tekst i zdj.Starostwo Powiatowe w Rybniku)

Gratulujemy naszej druhnie Adriannie Milert , życzymy sukcesu na etapie wojewódzkim !